معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت با بیان اینکه علی‌رغم ارائه 130 تقاضا از سوی صنعت، برای جذب اساتید تنها 10 استاد آمادگی خود را برای مشارکت در این طرح اعلام کردند، گفت: طرح فرصت‌های مطالعاتی و پسا دکتری صنعتی به دلیل عدم توجه به بیمه و حقوق اساتید متوقف شده بود که در بازنگری آیین‌نامه این تفاهم‌نامه، چالش‌های این طرح مرتفع شد.
برات قبادیان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در سال 1393 تعدادی تفاهم‌نامه میان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت منعقد شد، افزود: یکی از این تفاهم‌نامه‌ها فرصت‌های مطالعاتی صنعتی و پسا دکتری صنعتی بوده است.
وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه دارای آیین‌نامه بود و قرار بود اجرایی شود، اظهار کرد: بخش تقاضای صنعت قرار بود از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضرورت اجرای این تفاهم‌نامه را به بخش صنعت اطلاع‌رسانی کند، به این صورت که به بنگاه‌های صنعتی و معدنی و تجارت کشور اعلام کنیم که وزارت علوم آماده همکاری در زمینه نفوذ فناوری در صنایع است.
قبادیان با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از فناوری در بخش‌های صنعتی، تاکید کرد: امروزه‌ صنایعی می‌توانند به حیات خود ادامه دهند که از فناوری روز دنیا استفاده کنند، ضمن آنکه خالق فناوری‌ها جامعه محققان و دانشمندان است که این جامعه در دانشگاه‌ها حضور دارند.
وی با بیان اینکه وزارت صنعت در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم را به بنگاه‌های صنعتی و معدنی انجام داد، خاطر نشان کرد: با توجه به فاصله‌ای که میان صنعت و دانشگاه‌ها وجود دارد، استقبال خوبی از این طرح شد؛ به گونه‌ای که در مدت زمان کوتاهی که در این زمینه اطلاع رسانی شد، از سوی صنعت اعلام شد که پذیرای 130 نفر از اساتید برای فرصت مطالعاتی و هم پسادکتری صنعتی هستند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از سوی صنعت خودروسازی درخواست جذب 30 استاد دانشگاهی اعلام شد، یادآور شد: با جذب 2 تا 3 استاد در این طرح، مشکلات هویدا شد، از این رو این همکاری ادامه نیافت و متوقف شد تا بتوان تصمیمات درستی در این زمینه اتخاذ کرد.
ایسنا، یکشنبه 6 آبان ماه 1397
https://www.isna.ir/news/97080502555/