دانشگاه آزاد لرستان رییس سابق دانشگاه آزاد مشهد و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: راهبرد دانشگاه آزاد به سمت توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش رشته‌های جدید بود، امری که در دوران آقای رهبر متاسفانه متوقف شد و دانشگاه با بحث کیفیت از جانب ایشان مطرح شد ولی در دانشگاه آزاد به دلیل عدم دریافت بودجه دولتی، مخارج از درآمد خود دانشگاه تامین می‌شود و در نتیجه مشکلات مالی در دانشگاه افزایش یافت.

دکترعباس شیخ الاسلامی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: امیدوارم رئیس جدید دانشگاه آزاد کاری کند که  قدرت جذب دانشجو در این دانشگاه افزایش یابد.امروز دانشگاه‌های کوچک با رشد قارچ گونه‌، بدون امکانات و آزمایشگاه با شهریه کمتری تاسیس شده‌اند و دانشجوی بدون کیفیت جذب می‌کنند در حالی که دانشگاه آزاد سابقه طولانی و اساتید با تجربه‌ای دارد و وزارت علوم باید روی دانشگاه آزاد حساب باز کرده و اجازه ندهد که دانشگاه‌های بی‌کیفیت شکل بگیرند. ریاست جدید دانشگاه آزاد باید با وزارت علوم در تعامل باشد تا دانشگاه‌ها در رقابت سالم قرار گیرند.

رییس سابق دانشگاه آزاد مشهد عنوان کرد: در حوزه اقتصادی جذب دانشجو باید یک اولویت باشد و ما ناچاریم تا زمانی که ارتباط دانشگاه و صنعت هماهنگ شود به شهریه دانشجو نگاه مثبت داشته باشیم و نباید جذب دانشجو تضعیف شود. 

وی با بیان اینکه تغییر رئیس دانشگاه آزاد نباید به معنای تغییر نیروهای دوره گذشته باشد، گفت: در دوران یک ساله ریاست دکتر فرهاد رهبر تغییرات بسیار وسیعی در روسا و کارمندان دانشگاه دیده می‌شد و این حجم تغییرات برای یک سال بسیار زیاد بود؛ به خصوص اینکه افرادی که جذب شده بودند، از بدنه دانشگاه آزاد نبودند، در حالی که ما توقع داشتیم مدیریت دانشگاه آزاد را خود دانشگاهیان بر عهده گیرند زیرا ما افرادی را برای جایگزینی در دانشگاه آزاد دارا بودیم ولی تغییرات در سطح معاونین و مسئولین، خارج از دانشگاه آزاد بود.

شیخ الاسلامی یادآور شد: در بین  دانشگاهیان همه گروه‌های سیاسی اصولگرا، اصلاح طلب،اعتدال‌گر حضور دارند و باید نیروهایی جذب شوند که از بدنه خود دانشگاه باشند و مشکلات دانشجویان را درک کرده باشند و به گونه‌ای بزرگ شده دانشگاه آزاد باشند. 
ایسنا، شنبه 10 شهریور 1397
www.isna.ir/news/97060904275