وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی از انتقادات در زمینه توسعه بدون استاندارد واحدهای آموزشی در کشور، گفت: در این راستا علاوه بر این که نسبت به بازنگری دروس و سرفصل‌ها اقدام شده است، در حال مطالعه برای ادغام و انحلال واحدهای آموزش عالی در راستای ایجاد دانشگاه‌های توانمند هستیم.
به‌ گزارش ‌ایسنا، دکتر منصور غلامی امروز در نشست روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه علم و صنعت با بیان این که ما در حوزه دانشگاه‌ها با حداقل انتظارات، آماده همکاری حداکثری با بخش‌های مختلف هستیم، افزود: در مقاطع مختلف در یک سال قبل با مسئولان دستگاه‌ها، نشست‌ها و مکاتباتی داشتیم و به نتایج خوبی نیز دست یافتیم،  ولی در این همکاری‌ها نه ما راضی هستیم و نه کفایت می‌کند.
وی با اشاره به این که ما در مسیر همکاری با دستگاه‌ها مسیر بازی را در نظر گرفته‌ایم، ابراز امیدواری کرد که در آینده دانشگاه‌ها بتوانند بیش از گذشته در خدمت نظام و مردم باشند و رفاه و آسایش و ارتقای جایگاه در حوزه‌های مختلف را به ارمغان بیاورند.
غلامی در ادامه‌ به بیان فعالیت‌های صورت گرفته‌شده در بخش‌های عالی، فناوی و تحقیقات پرداخت و خاطر نشان کرد: در حوزه مدیریت چارچوب‌ها و ضوابط و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته و در حوزه فناوری نیز تلاش شده است تا رویکرد گسترده‌تری داشته باشیم.
تغییر در آیین‌نامه‌ ارتقای اعضای هیات علمی برای توسعه جایگاه فناوری
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود تغییر در آیین‌نامه‌ ارتقای اعضای هیات علمی را از جمله اقدامات این وزارتخانه برای توسعه جایگاه فناوری در کشورعنوان کرد و گفت‌: ما در تلاش هستیم تا بدون این‌که کل آیین‌نامه‌ را تغییر دهیم، بخش‌هایی از آن را که مربوط به توسعه فعالیت‌های پژوهشی اساتید می‌شود، ارتقا دهیم.
به گفته وی، در ماده "سه" آیین‌نامه‌ ارتقای اساتید در حوزه فعالیت‌های پژوهشی تغییراتی اعمال می‌شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ‌اضافه کرد: این تغییرات اعمال شده است و در سال تحصیلی جدید به دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.
ایسنا، دوشنبه 19 شهریور 1397:
https://www.isna.ir/news/97061909354/