پژوهشگران کانادایی در بررسی جدید خود، تاثیر اپلیکیشن‌های آموزش مغز را در پیشگیری از بروز فراموشی نشان دادند. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، طی چند سال اخیر، اپلیکیشن‌های آموزش مغز که راه‌هایی برای بهبود حافظه و پیشگیری از آلزایمر ارائه می‌دهند، در بازار گسترش یافته‌اند اما دانشمندان شواهدی ارائه داده‌اند که دشواری رسیدن به بسیاری از این اهداف را نشان می‌دهد.

ژوهش جدید "دانشگاه مک‌گیل"(McGill University) کانادا که با همکاری شرکت تجاری "پوزیت ساینس"(Posit Science) انجام شده است، نشان می‌دهد که چگونه آموزش اختصاصی به مغز می‌تواند امکان تولید یک ماده خاص را افزایش دهد.

"استیل کولین"(Acetylcholine)، یک پیامرسان عصبی است که نقش مهمی در پردازش حافظه و یادگیری دارد. با بالا رفتن سن، سطح این ماده در مغز کاهش می‌یابد و قدرت تمرکز مغز در افراد مبتلا به آلزایمر افت می‌کند.

در حال حاضر، یکی از درمان‌های آلزایمر در مرحله ابتدایی، رساندن "مهارکننده استیل‌کولین‌استراز" (AChEI) به بدن بیمار است. استیل کولین استراز یا کولین استراز، آنزیمی است که استیل کولین را در محل سیناپس، آبکافت می‌کند. این دارو، از تجزیه استیل کولین توسط یک آنزیم خاص پیشگیری می‌کند و سطح این ترکیب مهم را در مغز افزایش می‌دهد.
ایسنا، دوشنبه 8 مرداد 1397:
https://www.isna.ir/news/97050804260